هم اکنون امکان افتتاح حساب وب مانی توسط ما و تنها با نرخ ۱۰هزار تومان نیز وجود دارد. در صورت علاقه با تلگرام ما در تماس باشید

picوب مانی چیست:

وب مانی (webmoney) یک سیستم پرداخت الکترونیکی سریع است که امکان انجام تراکنش های مالی را در کوتاه ترین زمان ممکن و بدون نیاز به حساب بانکی یا کارت اعتباری فراهم می کند. این تراکنش ها بسیار امن، غیرقابل بازگشت و غیرقابل شناسایی هستند. وب مانی هم اکنون دارای بیش از ۲۹ میلیون کاربر در سراسر جهان است و به تازگی موفق شده است استانداردهای اتحادیه اروپا را نیز برای فعالیت در این قاره بدست بیاورد و انتظار افزایش کاربران اروپایی وبمانی وجود دارد. 

وبمانی به مراتب بیشتر و بهتر از بسیاری از سیستم‌های پرداخت الکترونیکی دیگر در جهان تکامل یافته است و به همین دلیل می تواند انعطاف پذیری بسیاری بالای برای خدمت رسانی به مشتریان خود داشته باشد. همچنین به دلیل فعالیت این موسسه بر اساس قوانین جمهوری فدرال روسیه، قوانین مرتبط به تحریم کاربران ایرانی توسط وبمانی اجرا نمی گردد که در نتیجه فرصتی مناسب برای ایرانیان فراهم کرده است تا در بازارهای بین المللی فعالیت کنند. برای آشنایی بیشتر با وبمانی و تاریخچه آن می توانید اینجا کلیک کنید.

حالا که به سئوال وب مانی چیست پاسخ داده شد، در ادامه کاربردهای اصلی و شیوه استفاده از وب مانی توضیح داده خواهد شد.

picکاربردهای وبمانی:

دو نمونه از کاربردهای اصلی وب مانی استفاده از آن برای خرید از فروشگاه های اینترنتی و شارژ اکانت های مختلف اینترنتی است. لیست برخی از سایت های که هم اکنون با وب مانی کار می کنند را می توانید در اینجا بیابید. معروفترین وب سایت های که کاربران ایرانی با آن ها کار می کنند bangood،  aliexpress و resello هستند، که حجم بالای از خرید اینترنتی ایرانیان از خارج از کشور را به خود اختصاص داده اند.

pic آموزش وب مانی:

pic  انواع حساب های وب مانی:

اگر از کاربران تازه وب مانی هستید و می خواهید برای اولین بار از وبمانی استفاده کنید، باید یک حساب مینی افتتاح کنید. با افتتاح حساب مینی شما دارای یک  شناسه وب مانی خواهید شد که پس از آن با ایجاد کیف پول، در حساب خود می توانید از این شناسه برای ارسال و دریافت پول استفاده کنید. 

 1. آشنایی با انواع کیف های پول در وب مانی
 2. کارمزدهای استفاده از وب مانی را در مطالعه کنید.
 3. برای مشاهده آموزش افتتاح حساب وب مانی (ویدیو و عکس) و ایجادکیف پول

بعد از افتتاح حساب Mini که مدیریت آن از طریق وب سایت وب مانی است، امکان دانلود نرم افزار وبمانی و تبدیل حساب به کلاسیک (برای ویندوز) یا لایت(برای غیر ویندوز) وجود دارد. عمده ترین تفاوت نوع کلاسیک و مینی در میزان قابلیت های امنیتی است، بسیاری از گزینه های امنیتی موجود در نسخه کلاسیک برای کاربران مینی وجود ندارد اما استفاه از حساب کلاسیک نیاز به یادگیری و آموزش بیشتری دارد و ممکن است در برخی مواقع به دلیل مشکلات در اینترنت و یا دریافت اس ام اس مشکلاتی پیش بیاید. به صورت کلی توصیه می شود برای حساب های کوچک از همان وب مانی مینی استفاده شود.

picراهنماهای لازم برای ارتقا سطح پاسپورت:

هر چند استفاده محدود از وب مانی نیاز به مدرک خاصی ندارد برای آنکه بتوانید تراکنش های خود را افزایش دهید، باید مدارک خود را برای وبمانی ارسال و تائید کنید. با توجه به سطحی از اطلاعات که از خودتان در اختیار وبمانی قرار می دهید سطح پاسپورت شما تعیین می شود.

 1. پاسپورت الیاس: در زمان افتتاح حساب پاسپورت شما از این نوع است و به این معنی است که هیچکدام از مشخصات شما برای وبمانی ارسال نشده است.
 2. پاسپورت فرمال: اگر شما اطلاعات خود را برای وبمانی ارسال کنید، پاسپورت شما به فرمال تغییر پیدا می کند، البته این نوع پاسپورت نیز با توجه به آنکه اطلاعات شما تائید نشده است از سطح پایینی برخوردار است.
 3. پاسپورت پرسونال: به این معنی است که شما علاوه بر ارسال اطلاعات برای وب مانی از طریق مراجعه حضوری، دفاتر اسناد رسمی و یا سفارت روسیه در ایران مدارک خود را تائید کرده اید.

ارتقا سطح پاسپورت برای کاربرانی که حجم کاری آنان بیشتر از مقدار مشخصی است ضروری می باشد. حداکثر میزان تراکنش روزانه، هفتگی و ماهانه برای انواع پاسپورت ها به صورت جدول زیر است، لازم به ذکر است که برای استفاده از وب مانی حتی به صورت زیر نیاز به تایید شماره موبایل و ایمیل وجود دارد:

نوع پاسپورتروزانههفتگیماهانه
الیاس۱۰۰۳۰۰۵۰۰
فرمال۶۰۰۱۵۰۰۳۰۰۰
پرسونال۱۲۰۰۰۰۳۰۰۰۰۰۳۰۰۰۰۰


اگر همچنان نیاز به افزایش سطح پاسپورت خود دارید راهنمای آن در اینجا آورده شده است.

 1. ارتقا الیاس پاسپورت به فرمال پاسپورت
 2. تبدیل فرمال پاسپورت به پرسونال پاسپورت (آموزش این کار تنها از طریق تلگرام و پس از دریافت ۱۰هزار تومان ممکن است)

picآموزش شارژ  و یا فروش کیف پول وبمانی

از میان روش های مختلف کاربران ایرانی تنها می توانند از دو روش برای شارژ حساب های وب مانی خود استفاده کنند:

 1. استفاده از prepaid WM-Card: این روش بسیار ساده است، اما معمولا کمی گرانتر از روش های دیگر است، اگر تنها یکبار قصد استفاده از وب مانی را دارید، این روش را به شما توصیه می کنیم.
 2. استفاده از وب سایت های ایرانی برای خرید و فروش وب مانی: روشی که هزینه های آن برای ایرانی ها به صرفه تر است.

  کارت شارژ وب مانی چیست

  یک نمونه کارت شارژ از پیش پرداخت شده وبمانی

در ادامه شیوه استفاده از این دو روش که برای کاربران ایرانی در دسترس هستند توضیح داده شده است.

 1. شارژ حساب وب مانی با کارت شارژ
 2. مقایسه سایت های خرید و فروش وب مانی

picراهنمای برخی از مشکلات وب مانی:

در اینجا شیوه حل رایج ترین مشکلات کاربران وب مانی را به صورت خلاصه آورده ایم:

 1.  دریافت نکردن اس ام اس وبمانی
 2. پرسش های متداول
هم اکنون امکان افتتاح حساب وب مانی توسط ما و تنها با نرخ ۱۰هزار تومان نیز وجود دارد. در صورت علاقه با تلگرام ما در تماس باشید